Laku Pekka (nyk. Frans)
Lisätty sivulle: 2008-04-29
Sukupuoli: uros
Alkuperä: Suomi

***
Leikattu uros, noin 7-8v, kotihoidossa Helsingissä
9.5.2013 Superystävällinen Frans siirtyi kotihoitoon Helsinkiin. Lisätty uusia kuvia ja täältä voit lukea lisää hurmaavasta Frans-herrasta.
25.4.2013 Laku-Pekka, Frans, Franciscus, (rakkaalla lapsella on monta nimeä) etsii kiireellä uutta kotia omistajansa jouduttua pitkäaikaiseen sairaalahoitoon. Laku-Pekka on sisäkissa ja sisäsiisti.
Laku-Pekkaa siirtyi Rekku Rescuelle kotihoitoon ja Laku Pekkaa voi mennä katsomaan sopimuksen mukaan.
KULUKORVAUS leikatusta kissasta on 120€. Kulukorvauksella kissa on saanut matolääkkeet, perusrokotukset, tunnistemikrosirun ja kissa on leikattu. Kissa on eläinlääkärin tarkastama, ja sillä on eläinlääkärin antama virallinen terveyskortti, josta toimenpiteet käyvät ilmi.
***
2008 Laku Pekka sai kodin Porista
***
Leikattu uros, noin 2-3v.
Laku Pekka on suomalainen leikattu kolli. Ikää sillä on n. 2-3 vuotta Kiiltäväkarvainen, kotikissana ollut ja ihmisestä pitävä uros. Laku Pekka on kotihoidossa Porissa.






