Blogi

5.5.2014

Mitä haluat lukea Rekkublogista?

Blogissa järjestettiin äänestys, jossa sai valita eri vaihtoehdoista mieluisimmat aiheet blogin kirjoituksiin. Eniten ääniä sai yhdistyksen toiminnan arki. Tämä olikin juuri blogin aloittamisen taustalla, jotta lukijat pääsevät kurkkaamaan kulissien taakse. Tähän kuuluu niin kotihoitajat, eläinten eläinlääkärikäynnit, tapahtumat, varainkeruu. Aihe siis sisältää paljon ja näitä toteutetaan yhdistyksen aktiivien ja kotihoitajien toimesta.

Toiseksi eniten ääniä sai tarinat yhdistyksen eläimistä. Näitäkin voimme toteuttaa yhteistyössä kotihoitajien kanssa. Poissuljettu vaihtoehto ei ole myöskään julkaista tarinaa jostain jo kodinsaaneesta eläimestä. Tämä on juuri oikea paikka korostaa tiettyjä eläimiä, jotka ovat olleet mahdollisesti pitkään kotihoidossa tai jos takana on koskettava menneisyys tai loistava tulevaisuus. Yhdistyksen kotisivuilla on joka kuun alussa kaksi Tähtieläintä, jotka syystä tai toisesta halutaan nostaa esille kodittomien joukosta.

Otamme edelleen mielellään vastaan kommentteina ehdotuksia aiheista joista halutaan lukea lisää. Kiitos palautteestasi!