Rekkujen esittely- ja keräyspiste Vuosaaressa 9.11.

7.11.2018

K-supermarket Vuosaari viettää eläinpäivää perjantaina 9. marraskuuta ja mukana menossa on Rekku Rescue.

Myymälän kassojen edustalla on klo 12-18 yhdistyksen esittelypiste, jossa otamme vastaan ruoka- ja tarvikelahjoituksia kodittomille eläimille. Juuri nyt on erityisen suuri tarve laadukkaalle kissanruoalle ja kissanhiekalle, mutta toki voit lahjoittaa myös esimerkiksi koiranruokaa tai kissojen ja koirien aktivointileluja. Pyyhkeitä, lakanoita ja peittoja emme tällä hetkellä tarvitse.

Esittelypisteessämme voi myös liittyä yhdistyksen jäseneksi. Kaikki tapahtumassa liittyvät ja jäsenmaksun maksavat uudet jäsenet saavat lahjaksi Rekkujen ihanan, painotuoreen seinäkalenterin 2019.

Tervetuloa tapaamaan meitä!

K-supermarket Vuosaari
Tyynylaavantie 5, Helsinki